• https://www.facebook.com/arsum.apimak/
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905322409420
 • https://www.instagram.com/arsum_apimak
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
"Hedefimiz Hastalıklarla Mücadele Değil; Hastalıklara Sebep Olan Koşullarla Mücadele"   

arsum apimakpolen temizleme makinasıarı zehiri toplama makinesiperga makinesiapilarnilpolenarıBal Arısı

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret178968

 

watsap 0532 240 94 20

face facebook

ınstainstagram

           ÜRÜN FİYATLARINI

               YUKARIDAKİ

              TELOFONDAN

                      VEYA

       arsum.apimak@gmail.com

            MAİL ADRESİNDEN

           ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

Hastalıklarla Mücadele

    Ar-sum sıkılan ortamda bulunan bakteri, virüs ve mantarlar üzerinde etkin ve kalıcı bir etki gösterdiğinden kuvvetli bir doğal dezenfektan görevi görür. Kovan içene koyacağınız her petek yüzeyine pompa ile ilk uygulama için 3 kere püskürterek her petek gözünün ıslanmasını sağlayın ve peteği kovan içine koyun. Bu koyduğunuz petek üzerindeki hastalığa sebep olacak bakterilerin ve mantarın ölmesini sağlayacak. Petek temizliği ile uğraşan arılarınızın işine kolaylaştıracak. Kovan hijyeni için çalışan arılarınızın işini kolaylaştıracak.

    Ana arı, temizlenmiş ve arınmış bu gözlere daha fazla yavru bırakarak koloninin daha güçlü olmasını sağlayacak, yani kovan içindeki arı nüfusunun hızla  artığını gözleyeceksiniz. Hızlı artan nüfusla beraber peteklerdeki yavru sayısının inanılmaz bir şekilde artığını göreceksiniz. Kovan içindeki koloninin hızlı artışı size polen ve bal olarak geri dönecektir. Kullandığınız aletlerinde işiniz bittikten sonra Ar-Sum ile yıkayarak , bu aletlere bulaşmış olan bakteri ve virüsleri öldürerek hastalığın yayılmasını engellemiş olursunuz. Ar-sum’u  yapacağınız bakımlarda arıya vereceğiniz şurup içersine de katabilirsiniz.Bu şurubun bozulmasını engeller uzun süre arılarınızın sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlar.Ar-sum’lu şurup ile beslenen arı kendi sindirim sistemindeki virüs ve bakteriden de kurtulur.  Yavru çürüğüne sebep olan Bacillus Larvae, Bacterium Pluton ve bacillus Alvei gibi bakterilerin oluşumunu engeller. Ar-sum’u içen arılar da AMİBIASE gibi kötü kokulu ishalin, SEPTİSEMİ hastalığının ve PARALİZ gibi hastalığa sebep olan virüsleri öldürerek, arılarınızın daha sağlıklı, daha hareketli ve daha güçlü olmasını sağlar.

Hastalıkların Bulaşma Yolları:

 •  Sterilize edilmemiş temel kovan petekleri
 •  Her türlü alet ve ekipmanlar
 • Arıcının bizzat kendisi
 • Hastalık taşıyan arılar
 • Hastalık bulaşmış eski kovanların steril edilmeden kullanılması 
 • Hastalıklı kovandan alınan çerçevenin sağlam kovanlara verilmesi 

AMERİKAN YAVRU ÇÜRÜĞÜ

    Hastalığa Bacillus Larvae denilen bir bakteri sebep olmaktadır, çoğunlukla işçi arılarda bazen de erkek ve ana arıda da lavaların -da görülür. Larva çürür ve kokmuş et veya balık kokusu verir. 

AVRUPA YAVRU ÇÜRÜĞÜ 

           İlkbahar ve yaz aylarının başında görülür. Hastalığa Bacterium Pluton ve bacillus Alvei adlı bakteriler sebep olur. Larvalar önce c şeklini alır, daha sonra rengi griye doğru dönüşür.
           Tüm bakteri ve virüsler sağlıksız ortamlarda hızla çoğalır ve önünü alamayacağınız zararlara sebep olur. Bu yüzden tedbiri elden bırakmadan mücadele etmeli, hastalıkla, hastalık ortaya çıktıktan sonra değil her zaman varmış gibi mücadele edilmeli. Ar-sum size bu konuda oldukça kolaylık sağlayacaktır. 
            Ar-sum koku oluşmasına sebep olan bakteri ve mantarları öldürerek kötü kokunun oluşmasını engeller. 

SEPTİSEMİ

       Hastalığı yapan tek hücreli bakteridir.Bakteri nemli yerlerde ve pis sularda bulunur.Bulaşma teneffüs yoluyla olup, oradan kana geçer ve çoğalır.İfraz ettiği zehir nedeniyle arı sütü gibi beyaz bir renk alır, kokar ve çürür.Ele alındığında tutulan yerden kopar ve dağılır.Hastalıktan korunmak için arıyı güneş ışığı alan ve pis sulardan uzak yerlerde tutmak gerekir.

PARALİZ


        Hastalık porselen süzgecinden bile geçebilen çok küçük bir virus            tarafından   meydana gelir.Bilhassa ilkbaharda görülür.Hasta arı zayıf ve tüysüz olup,kovandan dışarıya kendini sürüyerek atmaya çalışır.His duyguları körelmiştir.Dokunulduğunda hafif bir hareket meydana gelir.Hastalanan arı ölmeye mahkumdur.İlaçla tedavisi yoktur.

AMIBİASE


         Hastalığı bir amip yapar.Arının malpigi borularına yerleşip çoğalır.Kendi zararından başka pis kokulu bir ishal meydana getirir.Hastalık daha ziyade değişik yemlerle besleme, kötü kışlatma ve durgun sulardan bulaşır.

       Tedavi yerine hastalığı meydana getiren unsurlara dikkat etmek gerekir. Arıların güçlü olması, koloninin verimini artırır ve güçlü koloniler birçok hastalıkla mücadele edebilirler. Kovanların hazırlanmadan önce küf ve mantarlardan arındıracak yöntemlerin uygulanması, peteklerin yine mantar ve küf oluşumlarına karşı yıkanması, bu tür hastalıkların oluşumunu engelleyecektir. Küften, mantardan ve bakteriden arınmış kovanlar daha güçlü verimli olurlar. Bunun için amacımız,

  HASTALIKLARLA MÜCADELE DEĞİL, HASTALIĞIN OLUŞMASINA SEBEB OLAN KOŞULLARLA MÜCADELEDİR.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.924017.9959
Euro18.455818.5297
Hava Durumu